Komunikacja dziś i kiedyś
SITK
background train
  • Artykuł 1
  • Artykuł 2
  • Artykuł 3
  • Artykuł 4
  • Artykuł 5

Środki komunikacji - kiedyś i dziś

Postęp technologii, jaki nastąpił w ostatnich latach, jest zaskakujący. Komunikacja miejska również doświadczyła ogromnych zmian. Wpływ na to również ma lepszy stan polskich dróg. Na drogach nie jeżdżą już uszkodzone autobusy, które wyglądają jakby zaraz miały się rozpaść na kawałki.

Nasze oczy cieszą zadbane, nowe autokary, które mieszczą większą liczbę osób i są bardzo wygodne. Stare, żelazne pociągi i tramwaje zastępuje się nowoczesnymi metrami, które przemieszczają się niebotyczną prędkością.

Środki transportu dopasowuje się również do potrzeb osób niepełnosprawnych i kobiet z wózkiem, dla których dotychczas wejście do środka było nie lada wyzwaniem. W pociągach i samolotach znajdują się wygodne toalety, niewielkie punkty gastronomiczne, z których można skorzystać, kiedy podczas długiej podróży złapie nas głód. Dużym udogodnieniem są klimatyzacje znajdujące się obecnie niemal w każdym pojeździe.

Kiedyś mowy także nie było o poprawie fotela i dopasowaniu go do swoich potrzeb, trzeba było siedzieć lub stać w takich warunkach, jakie panowały. Radość sprawiał sam fakt, że nie trzeba rowerem lub pieszo przemierzać wiele kilometrów, jak była taka potrzeba. Autobusy i pociągi kursowały niemal o każdej porze dnia i przejeżdżały nawet przez te najmniejsze miejscowości.

W dzisiejszych czasach, czasach, gdzie na rodzinę przypada przynajmniej jedno auto, nie opłaca się puszczać w obieg autokaru dla kilku osób. Jest ich coraz mniej na polskich drogach, ale nadal są świetnym środkiem transportu przewożącym większą ilość osób.

We wszystkich samolotach i coraz częściej w autobusach znajdują się telewizory umilające podróż. W strefach VIP dostępne są ekrany indywidualnego użytku, tzn. własne telewizory, tablety itp.

PARTNERZY

Poniżej znajdą Państwo polecane strony tematyczne, zaprzyjaźnione jak i partnerów z różnych dziedzin - dziękujemy za wszelką współpracę!

--------------- ---------------

Card title

Strona tematyczna.

Card title

Reklama.

Card title

Strony komunikacji zagranicznej.

Copyright © 2018. All rights reserved by www.sitk-rp.org.pl